O násPŘIDEJ SE K NÁM!

Vodní Záchranná Služba Tábor

Pobočný spolek Vodní záchranná služba Tábor je nezisková organizace, zaobírající se trénováním a vzděláváním mládeže v oblasti vodních záchranných technik, záchranného sportu a výuky první pomoci. Zaměřujeme se na práci s mládeží, kterou chceme přispět ke zlepšení fyzické i duševní zdatnosti mládeže.

O VZS Tábor

Již od roku 2007 se účastníme republikových a mezinárodních závodů ve vodním záchranném sportu. Za tu dobu se našim členů podařilo získat řadu mistrovských titulů. K tradičním závodům jichž se účastníme patří Jarní a Podzimní cena Neratovic, o pohár starosty Prahy 15 nebo mistrovství republiky ve vodním záchranném sportu pořádané v Sokolově a Brně.
V rámci naší přípravy se věnujeme plavecké průpravě, trénování technik záchranného sportu a v neposlední řadě výuce první pomoci.

 

Roku 2010 jsme se poprvé zapojili do širšího výběru české reprezentace ve vodním záchranném sportu a od roku 2011 máme každý rok alespoň jednoho zástupce na evropských nebo světových šampionátech. Za největší úspěch můžeme považovat bronzovou medaili Martina Tlustého z MEs 2011 ve Španělsku z týmové disciplíny SERC, kterou získal společně s dalšími třemi českými reprezentanty. Našim závodníkům se také podařilo být dvakrát součástí týmu, který získal nepopulární bramborovou příčku v té samé disciplíně. V závodech jednotlivců máme na kontě několikrát získané postupy do B finále v podání Martina Tlustého nebo Michala Novotného v divácky nejpopulárnější disciplíně beach flags a beach sprint.
Z mistrovství republiky pravidelně vozíme mistrovské tituly. Z mezinárodních závodů v Brně máme také mnoho medailových úspěchů z disciplín SERC, line throw nebo boat rescue.
I přes dosavadní úspěchy nadále pracujeme na zdokonalování své formy a snažíme se dosáhnout na ty nejcennější kovy na evropských a světových mistrovstvích.

Přidej se k nám!

Chcete se k nám přidat a být stejně úspěšný jako většina členů našeho oddílu? Nebo si jen přijít zaplavat a dozvědět se o různých technikách, jak zachránit člověka, ať už je ve vodě nebo na souši?

Tak jste na správném místě!

Hledáme holky a kluky ve věku od 7 let, kteří rádi plavou a chtějí se naučit užitečný sport. Naučíte se u nás správné techniky plavání, zachraňování, a jak správně poskytnout první pomoc. Tréninky vedou zkušení a proškolení trenéři. Naším cílem je rozvíjet v dětech kladný vztah k plavání, rozšířit znalosti záchrany, své schopnosti můžeš rozvinout až na profesní úroveň.


CHCI VĚDĚT VÍCE!

Podporují nás


Město Tábor – taborcz.eu

Vialit Soběslav s.r.o. – vialit.cz

VÍCE INFORMACÍ