MČR v bazénových disciplínách Brno 2017

Druhý prosincový víkend se v Brně sešli vodní záchranáři ze všech koutů České republiky, aby poměřili své dovednosti v bazénových disciplínách. Pobočný spolek VZS Tábor vypravil devítičlenný tým ve složení: Chlumecký Jakub, Macek David, Macková Barbora, Matějčková Zuzana, Montoto Sára, Multušová Žofie, Novotný Jan, Plachá Rosalie. Na závodníky celý víkend dohlížela naše hlavní trenérka Zdena Šrůtová.
Závody se tradičně pořádali na 50 metrů dlouhém plaveckém stadionu Lužánky. Premiéru na takto dlouhém bazénu si zaznamenali naše žačky Sára Montoto a Rosalie Plachá. Dívky se do vody brněnského bazénu vrhli po hlavě, jak se sluší a patří, a vylovily bronzové úspěchy, Rozárka v disciplíně 100 m záchranný polohový závod a Sára na 100 m záchrana modelu s pásem a ploutvemi. Jak se zachraňuje s pásem a ploutvemi ukázal také ostřílený junior David Macek, který rovněž vybojoval bronz. Sérii odlitků z mědi a cínu završil v kategorii open Jan Novotný umístěním v závodě 200 m super záchranář.
Přes absenci našeho nejlepšího klubového házeče Martina Tlustého jsme předvedli brilantní výsledky v hodu lanem. David doladil drobné nedostatky z léta a pro dvojici Chlumecký, Macek zacinkala stříbrná medaile. Doslova zlatým hřebem závodů se stala dvojice Matějčková, Multušová. Naše juniorky suverénně ovládli tuto disciplínu a právem získali titul mistryň republiky v hodu lanem.
Závody v Brně uzavřeli rok 2017, rok plný úspěchů doma i v zahraničí. Přejeme si, ať se nám daří i nadále.

Leave a Comment