MČR Sokolov 2018

MČR mládeže v Sokolově – 19.5.2018
Skvělou příležitostí, ukázat před létem dovednosti v záchranářském sportu, bylo MČR mládeže v Sokolově a záchranáři z Tábora byli u toho! Náš tým byl tentokrát obohacen o nové členy, kteří mají za sebou necelý rok tvrdého tréninku pod vedením trenérek Zdeny a Kláry Šrůtovými. Na své první závody jistě nezapomenou mladí záchranáři: Markéta a Petra Folkovi s Patrikem a Petrem Štěpánovými, kteří se hrdinně vrhli do vody Sokolovského bazénu. Na pomyslné stupně vítězů doplaval Petr Štěpán, který v disciplíně 50 m volný způsob s pásem a ploutvemi obsadil 2. místo. V celkovém hodnocení záchranářského čtyřboje pak Petr obsadil krásné, byť nepopulární, 4. místo.
Nesmíme opomenout, ani naše starší záchranáře, kteří se do Sokolova vydali v sestavě: Klára Kubálová, Zuzana Matějčková, Žofie Multušová, Sára Montoto, David Macek a Jan Novotný. Zde největšího úspěchu dosáhli chlapci David a Honza, kteří ve svých kategoriích obsadili 3. místo. Z dívek nejlepšího umístění dosáhla Klára Kubálová, která si vyplavala 4. místo.
Nejen individuální, ale také závody čtyř-členných družstev byly v Sokolově k vidění. Táborská smíšená štafeta Tábor-MIX ve složení: David Macek, Jan Novotný, Petr Vítek (Krnov) a Ondřej Smisitel (Brno-město) se umístila za družstvem z Neratovic na druhém místě. Štafetu v ženské kategorii postavily Klára, Zuzana, Sára a Žofie, kde obsadily 4. místo.

Celkové výsledky:
Muži 2008 a mladší
4. místo – Petr Štěpán
8. místo – Patrik Štěpán
Ženy 2008 a mladší
7. místo – Markéta Folková
9. místo – Petra Folková
Ženy 2004-2005
4-5. místo – Klára Kubálová
Muži 2000-2003
3. místo – David Macek
Ženy 2000-2003
14. místo – Zuzana Matějčková
19. místo – Žofie Multušová
23. místo – Sára Montoto
Muži 1999 a starší
3. místo – Jan Novotný

Leave a Comment